Lady Lirael Halinor, Namiestniczka Imperium Lizmanskiego, najwyzsza wladczyni miasta-panstwa Lizmanu, stukala znudzona palcami w zamknietago laptopa. Patrzyla na czerwonego na twarzy przedstawiciela Cechu Kupcow i Zlodziei, ktory, mocno gestykulujac, oburzony, mowil wlasnie:
-... i dlatego żadam...
Lady uniosla brwi.
-...ekhem...prosze o eksmisje Cechu Alchemikow z ich obecnej siedziby.
-Coz...-Halinor dyskretnie poprawila okulary-z tego, co pan chwile temu powiedzial, mozna wywnioskowac, ze Cech nie ma obecnie zadnej siedziby, chyba ze uznac za nia to, co pozostalo z wybuchu. Technicznie rzecz biorac, eksmisja jest niemozliwa.
-Ale...pani, przeciez wlasnie w tym tkwi problem! Wysadzaja sie w powietrze, potem wszystko odbudowuja, i w ciagu jednego dnia wszystko znowu wybucha...i na dodatek NASZA siedziba tez na tym cierpi! Alchemicy nie powinni miec prawa stawiac budynkow w terenie zabudowanym...Dzisiaj wybuch zniszczyl nasz balkon!
-Pan wybaczy, ale- otwarla laptopa i cos szybko wystukala na klawiaturze- z moich informacji wynika, ze wybuch zostal spowodowany gdzies poza siedziba Cechu Alchemikow. Mniej wiecej pod rzeczonym balkonem...i nie przez alchemika. Na pewno nie przez alchemika, ich bardzo latwo rozpoznac.-spojrzala ostro ponad okularami na mocno zmieszanego kupca.- z relacji naocznych swiadkow wynika, iz ladunek podlozyl ktos, kto opuscil gmach waszej gildii z mocno wypchana kieszenia plaszcza. Wszedl do niej z kieszenia pusta.
Przedstawiciel kupcow i zawodow pokrewnych wil sie pod spojrzeniem lady. Stracil cala pewnosc, jaka mial wchodzac do tego gabinetu. Halinor dzialala tak na wszystkich.
- I jeszcze jeden drobiazg-ciagnela.- Z tego, co wiem, odkad naslaliscie na alchemikow prawnikow...stali sie duzo ostrozniejsi.Ale to mozna zalatwic, prawda? Gdy sie nie ma dowodu, mozna go stworzyc.To samo z przestepstwem...
Kupiec mienil sie na twarzy.
- Pani...co masz na mysli?Chyba nie sugerujesz, ze...pani nie posiada zadnych dowodow...-spojrzal na jej mine.-Prawda?
Lady obrcala w palcach gesie pioro z twarza nieprzenikniona.
-Oczywiscie, ze nic nie sugeruje...po prostu myslalam na glos-usmiechnela sie przerazajaco.- Ale mysle, ze Cech Kupcow i Zlodziei powinien uwazac, bo ktos moglby wyciagac falszywe wnioski...Mam nadzieje, ze zadbacie, by takie incydenty sie nie powtorzyly-pochylila sie nad komputerem.
-Ekhem...pani...
-Mhmmmm?-nie odrywala oczu od monitora.
-Osobiscie dopilnuje, by to sie wiecej nie powtorzylo...ten czlowiek zostanie nalezycie ukarany...nie chcemy, by ktos wyciagal pohopnie wnioski...
-Tak, nie chcemy. Mysle, ze jest pan bardzo zajety, wiec prosze nie dac mi sie zatrzymywac.Żegnam.
Mezczyzna odetchnal i dyskretnie wycofal sie z gabinetu. Gdy byl juz na korytarzu, lady uslyszala cos, co zabrzmialo jak" Szpiedzy!Cholera, wszedzie szpiedzy!"
Nie oderwala nawet wzroku od raportu jednego z jej ludzi pracujacego w Cechu Kupcow i Zlodziei.

Imię:


Wyświetlaj emotikony w komentarzu

Lista emotikonów


Tak napisali inni:
12.02.2005 :: 21:28 :: bqa90.neoplus.adsl.tpnet.pl

cleo13

szkoda bo nie pojawia mi sie cały koment :(
12.02.2005 :: 21:27 :: bqa90.neoplus.adsl.tpnet.pl

eee... fajne barzo fajne tylko szczerze ci poweim, że jakoś nie widzem związku między tym , a poprzednim
12.02.2005 :: 21:26 :: bqa90.neoplus.adsl.tpnet.pl

cleo13

eee... fajne barzo fajne tylko szczerze ci poweim, że jakoś nie widzem związku między tym
12.02.2005 :: 18:24 :: pa91.siedlce.cvx.ppp.tpnet.pl

madelle

Znowu muszę ci powiedzieć że ... jest tak średnio. Ani nudne, ani jakieś super. Ale czuć u Ciebie rozwój, więc mam nadzieję że nastepne części będą lepsze:) A i jakbys nie zauważyła, to komentuję. Wszystko co napiszesz...
12.02.2005 :: 14:38 :: brn62.neoplus.adsl.tpnet.pl

paola13 [http:/

ej no nie wiem co sie stalo ale pisalam komenty juz dwa razy i nic. A wiec pisze jeszcze raz. Cool piszesz, nie ma co ja tez pisze ksiazke(o wspolczesnej nastolatce) ale niemialabym tyle odwagi zeby ja na blogu zamiscic ale ty masz i dak trzymaj))) pozdro aga:]
12.02.2005 :: 13:24 :: adg178.internetdsl.tpnet.pl

Mangolia

Fajniutki blog. Wpadnij do mnie i zostaw komenta
www.mangolia.talk.pl :P
oraz
www.neon-w-nocy.blog.onet.pl
12.02.2005 :: 13:05 :: aly107.neoplus.adsl.tpnet.pl

wampirek

prade mowiac poprzednie opowiadanie podobalo mi sie bardziej, ale daj mi znac o kolejnym opowiadaniu. thx. trzym się .
Talk.pl :: Wróć